7 nejpálivějších papriček světa

Jak moc pálivé jsou nejpálivější chilli papričky světa? Pro obyčejného člověka jednoduše nepředstavitelně. Aby ale bylo možné pálivost vůbec nějak určit, je tu takzvaná Scovilleho stupnice pálivosti. Na ní pak má například známá omáčka Tabasco zhruba 5000 Scovilleho jednotek. Ty nejpálivější chilli papričky však na stupnici překračují celý milion těchto jednotek. Jejích pálivost je už zdraví nebezpečná!

Nejpálivější chilli světa dosahuje pálivosti vyšší než než pepřový sprej. Je to velmi těžko popsatelná pálivost, která je nejvyšší u čerstvých chilli papriček. Mezi nejpálivější chilli světa patří chilli Trinidad Scorpion MorugaBrown BhutlahDorset NagaTrinidad Scorpion Butch Taylor či Naga Viper.

Přinášíme vám 7 nejpálivějších chilli papriček na světě! Tak se na ně pojďme společně podívat! 

7. 7 POT BARRACKPORE

Tato paprička dosahuje pálivosti okolo 1 milionu Scovilleho jednotek. Vyšlechtěna byla na území Trinidadu.

6. BHUT JOLOKIA

Paprička Bhut Jolokia nebo také Ghost Pepper jako první překonala hranici milionu Scovilleho jednotek.

5. NAGA VIPER

Tato paprička byla vyšlechtěna ve Velké Británii a je extrémně vzácná a pálivá. Dosahuje pálivosti až 1 349 000 Scovilleho jednotek.

4. TRINIDAD SCORPION BUTCH T

Dříve byla držitelem titulu nejpálivější chilli papričky na světě. Dnes je již překonána. Dosahuje pálivosti 1 463 000 Scovilleho jednotek. 

3. 7 POT DOUGLAH

Přes neuvěřitelnou pálivost i výtečně chutná. Paprička dosahuje 1 853 000 Scovilleho jednotek.

2. TRINIDAD MORUGA SCORPION

Tento druh je moderním způsobem vyšlechtěný druh chilli, který jako první překonal hranici 2 milionů Scovilleho jednotek. 

1. CAROLINA REAPER

Paprička Carolina Reaper, tedy Karolínská Sekačka či Karolínský Trhač, je akutálním rekordmanem zapsaným v Guinnessově knize rekordů. Uvádí se, že dosahuje 2 200 000 Scovilleho jednotek!