Proč by luštěniny měly být součástí našich jídelníčků?

V dětství jsme si ťukávali na čelo, když jsme každý týden viděli na jídelníčku ve školní jídelně hrachovou kaši, čočku na kyselo nebo fazolový guláš. Většinou jsme přehrnuli jídlo z jedné strany talířku na druhou a s hladovým břichem odnesli plný tácek. Postupem času jsme začali zjišťovat, že ty školní jídelny to s námi myslely dobře.

Je obecně známo, že každé jídlo dne by mělo obsahovat bílkoviny, sacharidy, tuky a neměli bychom zapomenout také na vlákninu. Občas si nevíme rady, jak všechny tyto složky do chutného pokrmu zakomponovat. Pokud však sáhneme po čočce, hrachu nebo třeba cizrně, máme v podstatě po starostech. Například běžná porce, tedy 300 gramů vařené čočky, obsahuje přibližně 23 g bílkovin, 51 g sacharidů a 11 g vlákniny. Salát tedy stačí doplnit o avokádo, abychom do těla dostali také zdravé tuky, a máme po starostech. Luštěniny nás také dostatečně zasytí, jsou skvělým zdrojem vitamínů B a obsahují řadu minerálních látek, jako železo, fosfor a vápník.

Říkáte si jasně, to je všechno fajn, ale pořád máte na jazyku chuť z té školní jídelny? Nezoufejte. Máme pro vás tip. Zkuste naše STRiPS CHiPS. Zdravější variantu chipsů, které vyrábíme z luštěninové mouky a díky takovému sáčku našich stripsů dostanete do těla podobné živiny jako ze školní hrachovky. Sáček schroupete u televize během chvilky, nemusíte nic vařit a chuť vám zaručujeme skvělou! Co víc si přát? Snad už jen utíkejte na náš e-shop – eshop.stripschips.cz a vyberte si tu svou příchuť. A nebo vezměte rovnou všechny a dejte nám vědět, které jsou ty nej!