fbpx

luštěniny by měly být pevnou součástí našeho jídelníčku. tvoří významnou složku výživy pro vegetariány a vegany, ale jíst bychom je měli všichni. jsou prospěšné pro naše zdraví, protože obsahují kvalitní bílkoviny rostlinného původu, jsou bohaté na vlákninu, vitamíny a cenné minerální látky.mezi luštěniny patří hrách, čočka, fazole, cizrna a sója. někteří lidé se jich obávají proto, že podporují nadýmání. to lze zmírnit okyselením (typicky čočka na kyselo), nebo přidáním některých bylinek –například kurkumy či fenyklu. nadýmavé látky se rozpouští ve vodě. stačí vodu před vařením slít a luštěniny pak povařit v nové vodě.nejstravitelnější z luštěnin jsou fazole, hrách a červená čočka. luštěniny nám mohou přinášet nepřeberné kulinářské zážitky. jsou nejen zdravé, ale také chutné a neměly by chybět v jídelníčku každého z nás včetně dětí.

LUŠTĚNINY

cizrna je luštěnina, která dodává tělu mnoho potřebné energie a obsahuje důležité živiny. cizrna není tolik oblíbená jako hrách nebo čočka, přesto se stále častěji objevuje v různých pokrmech. tuto luštěninu oceníte tehdy, pokud se rozhodnete zdravě vařit. obsahuje bílkoviny, sacharidy a železo. cizrna je plnohodnotná potravina, která zasytí, a proto ji lze zvolit jako přílohu nebo hlavní chod. velmi často se přidává také do salátů a různých dalších pokrmů. podobně jako ostatní luštěniny je také bohatým zdrojem vlákniny, která působí blahodárně na naše zažívání. nejběžnější způsob přípravy je vařením. uvařenou cizrnu lze přidat do polévek, ale výborná je také jako příloha k masu nebo k salátům.cizrna, stejně jako ostatní luštěniny, je velmi zdravá a chutná.

CIZRNA

čočka patří mezi nejznámější a jednoznačně neoblíbenější luštěninu. lze dokonce říci, že společně s hrachem tvoří nejstarší kulturní luštěninu a má bohatou tradici. naši předci si svůj jídelníček bez čočky neuměli představit a z této ingredience připravovali obyčejné i neobyčejné pokrmy, a to jak slaná, tak sladká. čočka je oblíbená dodnes, i když mnoho lidí ji do jídelníčku nezařazuje tak často, jak by bylo třeba. a je to škoda, protože je nenáročná na přípravu a pro naše zdraví představuje řadu benefitů. je výživná, obsahuje bílkoviny a škroby. a co je důležité, nenajdeme v ní žádný tuk, takže ji oceníte i tehdy, pokud se snažíte zhubnout. čočka je zároveň bohatým zdrojem železa a kyseliny listové. tato blahodárná luštěnina snižuje cholesterol a díky vysokému obsahu vlákniny perfektně působí proti zácpě. čočku můžeme jen doporučit, protože je zdravá, chutná, a navíc z ní vykouzlíte rychlé pokrmy k obědu i k večeři. zařaďte luštěniny do svého jídelníčku pravidelně, alespoň jednou týdně. v naší nabídce najdete vysoce kvalitní čočku pěstovanou v ekologickém zemědělství. dejte zdraví zelenou.

ČOČKA

fazole obsahují velké množství vápníku, draslíku a vyšší množství kyseliny listové. jsou vysoce cenným zdrojem bílkovin. kromě toho se v nich také nachází tuky, polysacharidy,z minerálů a stopových prvků vápník, draslík, fosfor, hořčík, železo, mangan, měď, selen, síru, zinek a dále vitaminy a, e, b1, b2, b6. jsou v nich také avonoidy, glykosidy, vláknina a organické kyseliny.

FAZOLE

hrách patří k jedné z nejoblíbenějších luštěnin vůbec. velkou výhodou je, že dokáže skvěle a rychle zasytit a dodat tělu spoustu potřebné energie. obsahuje cenné bílkoviny, proto se stal nezbytnou součástí jídelníčku vegetariánů. mezi další benefity této oblíbené luštěniny patří vysoký obsah vitaminu c, ale také karotenů, které chrání a posilují zrak. hrášek můžete konzumovat i v případě, že držíte dietu a dbáte na obsah kalorií.

HRÁCH

všechny naše produkty jsou gluten free. to znamená, že jsou 100% bezlepkové. mohou je tedy konzumovat bez obav jak lidé trpící celiakií, tak i ti, kteří této látce příliš neholdují. lepek neboli gluten představuje směs dvou bílkovin gliadinu a gluteninu, které se nacházejí v pšenici, ječmenu, žitu, ovsu a dalších rostlinách. gluten zajišťuje požadovanou pružnost těsta a nadýchanost pečiva, funguje také jako spolehlivé pojivo. mnoho lidí trpí intolerancí lepku a jsou odkázáni na celoživotní bezlepkovou dietu. tato látka patří také k častým alergenům. někteří se zříkají lepku zcela dobrovolně a pochvalují si, že se bez něj cítí lépe a podaří se jim snáz zhubnout. není tedy divu, že se bezlepkové potraviny těší velké oblibě a zájmu. pokud dbáte na své zdraví a výběru potravin věnujete větší pozornost, pak si u nás jistě vyberete.

GLUTEN FREE

vegani praktikují trochu odlišný způsob života, než jsme zvyklí. jejich cílem je eliminovat veškeré produkty, které vznikají krutostí páchanou na zvířatech. veganství je určitý životní styl a cesta. vegani preferují stravu očištěnou o veškeré živočišné produkty (maso, ryby, mléčné výrobky a vejce). to ovšem neznamená, že jejich jídelníček není dostatečně pestrý. velmi často konzumují luštěniny, obiloviny, ořechy, semena, ovoce, zeleninu, houby, bylinky a koření. z těchto surovin lze připravit nepřeberné množství výborných a nutričně hodnotných potravin. veganství není spojeno pouze s jídlem, ale také s oblečením a kosmetikou. vegani nepoužijí nic, co je vyrobené ze zvířat nebo na nich bylo testované. všechny naše produkty jsou 100% veganské.

VEGAN

při nákupu potravin je důležité hlídat si další pojem, kterým je gmo. tato zkratka je uvedena u geneticky modifikovaných potravin. ty jsou umělé a nežádoucí. tytp rostliny obsahují geny, které pochází z bakterií a virů, aby byly dostatečně odolné proti různým škůdcům a plevelům. zároveň však mohou mít nežádoucí účinky nejen na životní prostředí, ale také na naše zdraví. doposud neexistují studie, které by zhodnotily dlouhodobá rizika na lidský organismus. ovšem už nyní je jisté, že zdraví prospěšné rozhodně nejsou. mezi nejčastější potraviny, které jsou geneticky upravené, patří sója, řepka olejná a kukuřice. my používáme zásadně suroviny, které jsou označeny gmo free, tedy v souladu s životním prostředím i lidským zdravím.

gmo razítko

GMO FREE